| AditaaF a întrebat:

Salutare TPU, mi-am luat o tableta noua, si am cateva intrebari. Trebuie sa o pun dupa 15% la incarcat si s`o scot exact cand e full?
Sau o pot pune oricand la incarcat si s`o scot oricand?

Răspuns Câştigător
| Iustinelus a răspuns:

Nu chiar. dar cand vezi ca mai ai putina baterie ai putea sa o bagi sau cand nu mai are deloc. Si poti sa o ti cat vrei... FUNDA =D

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Exact - baterile li-ion NU mai au nevoie de cicluri de încărcare complete - așadar o poți pune și scoate oricând vrei la / de la încărcat.

| Sn4k3 a răspuns:

O pui cand vrei tu si o scoti cand vrei tu big grin.

| questsoul a răspuns:

S-a facut un studiu pe smartphone si tablete si s-a ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa o pui la incarcata cand este descarcata si sa o scoti cand este incarcata complet.

| Vadean_Ioana_1982 a răspuns:

Sa o pui dupa 15% si sa o tii pana este full