| CocosulPlutitor a întrebat:

Salutare TPU, neata lume and so on. As avea si eu o MARE nelamurire. Incepe cam asa : am internet de la romtelecom, pachetul continand un router Huawei hg520b, care are WLAN/Wifi inclus. Ei aici e marea problema. Am un Samsung galaxy y, care dupa cum bine stiti are sistem de operare android, si am vrut sa intru pe net, bineinteles, conectanduma la wifi. Am facut ce setari am facut la modem, (sute si mii de incercari, filtre de ip, modificari la securitare (WEP/WAP WPA/PSK etc.) ) si la un moment dat am reusit ceva. Imi scrie pe telefon ca *numele retelei wifi* Conectat. Insa nu imi intra pe net. Deci concluzia ar fi ca sta in "conectat" dar nu se intampla nimic. Ma deprima. De mos craciun sora mea a primit o tableta, si aceeasi poveste. Conectat dar nu se intampla nimic, nici de pe tableta. Acum intrebarea mea la dvs ar fi, e stricat routerul/nu sunt setarile facute calumea? Va multumesc anticipat, orice raspuns sau ajutor e mai mult de binevenit(mentionez ca abia mi-am facut cont pe TPU si nu prea le am). Mersi mult! O zi buna tuturor.

2 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Http://mystreet7.com/......xiune.html
un tutorial ca exemplu orientativ.

ai si sfantu buton de reset in spatele routerului care revine la setarile din fabrica.

| CocosulPlutitor explică (pentru soul2soull):

Sfantu, sfantu, atat l'am intepat cu acul incat vai de el. Mersi mult pentru tutorial, o sa vad ce pot face. Revin cu raspuns.