| Lo0pP a întrebat:

Sper ca ma puteti ajuta.Am o problema cu un Ps2 model PHAT SCPH 30003R PAL modat cu Free McBoot 1.8 pe Memory Card 8 MB Sony original. La inceput nu invartea DvD. L-am desfacut si am vazut ca e dezlipit ceva(l-am reparat). Urmatoarea incercare m-a dat in meniul Free McBoot si nu voia sa imi booteze DVD. Precizez ca folosesc Verbatim scrise cu Dvd Decrypter (4x),patch-uite cu ESR si ca am sters lentila cu un betisor de urechi (am dat cu spirt pe el). Se poate ca modarea sa fi patit ceva? Lentila? DvD-ul il invarte perfect lentila se aprinde...Am citit ceva de reglarea lentilei(m-am jucat putin si cu reglajul asta... fara succes). Sper ca ma lamuriti si pe mine. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Suceava_Ionuţ_1996 a răspuns:

Da areo problema facade pui spirt asa nici Nu im merge scoate cardurile si dezinstalazati mcboot iar apoi instaliazal pe alt card iti ofer ps 2 slim cu 2 carduri