| DevilZoneX3 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa mă axez pe una dintre următoarele: Programator/game designer in c++ sau web designer/developer in html,css, php.

Curiozitatile mele sunt:
1. Care este mai avantajos?
2. Unde se plateste mai bine?
3. Unde găsesc mai usor un job in domeniu?
4. Care vi se pare mai simplu, frumos?

Funda big grin

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. avantajos din ce punct de vedere? Programare e clar mai avantajoasa pentru ca va cuprinde orice programare, inclusiv cea web

2. Acolo unde esti tu bun.

3. Idem 2

4. Simplu? Pai avand in vedere numarul mare de programatori web aparent e mai simpla... la fel si comparativ cu programarea jocurilor care este probabil cea mai complicata ramura a programarii