| akka4 a întrebat:

Vreau sa modez si eu un Galaxy GT-S5570, si as vrea sa va intreb daca exista riscuri sa cada ceva (procesor, placa de baza).

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu va observa nimeni ca a fost root-at, dar ca sa fi sigur, poti sa resoftezi, ca nu e mare greutate, si atunci esti sigur ca intr-adevar, nu o sa vada nimic.

9 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce tampenie. Deci pe cuvantul meu de nu se transforma in prostie asta cu virusii pe android. De ce nimeni nu spune ca nu exista virusi pe ios. Andoid=linux=nu exista virusi, ceea ce exista pe paita e marketing, si se numesc malware, care exista pe absolut orice. 2. Riscurile sunt de a ti se strica telefonul(insa foarte mici), iar daca cei ce la service observa, o sa ramai cu el stricat si fara garantie. Cu superoneclick nu e prea multa modare, cu ala faci doar root,

| akka4 explică (pentru sltlp):

Da partea cu virusii ai dreptate, nu exista asa ceva la linux(android). am sa fac root-ul cu superoneclick,. dar in interfata programului apare si "unroot", iar intrebarea ar fi urmatoarea. daca root-ez telefonul, iar dupa dau unroot, revine la setarile lui? adica ar mai observa cineva pe la service ca telefonul a fost root-at?

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru sltlp):

Atunci de ce mai exista antivirusi pe android market?

| sltlp a răspuns (pentru PanaceuUniversal):

De marketing si di simplul motiv ca nu ii verifica nimeni. Pe ios, nu ar accepta nicioadata sa existe asa ceva. Si dac apoti, de ce sa nu iei banid e la fraeri, nu smug? if you know what i mean laughing, chiar tu

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru sltlp):

Eu folosesc freeware tonguetongue... ma rog. nu stiam de astea happy

| sltlp a răspuns (pentru akka4):

Nu va observa nimeni ca a fost root-at, dar ca sa fi sigur, poti sa resoftezi, ca nu e mare greutate, si atunci esti sigur ca intr-adevar, nu o sa vada nimic.

| PanaceuUniversal a răspuns:

Eu unu l=am modat pe al meu. am bagat gingerbread android pe el... si imi mrege bine... ai grija la ce bagi pe telefon sa nu fie virusat sau alte alea.

| akka4 explică (pentru PanaceuUniversal):

Ziceam sa folosesc "super one click v2".

| akka4 explică (pentru PanaceuUniversal):

Si se misca telefonul ceva mai bine? sau ai doar avantajul ca poti instala mai multe tipuri de aplicatii?

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru akka4):

Se misca mai bine telefonul, ma tine mai mult bateria... si poti instala flash player...

insa... nu as putea sa iti spun de unde am luat tutorialul de reinstalre a os'ului ...fiindca nu mai tin minte site-=ul