| Cristian39 a întrebat:

Salutare tuturor,,, am o problema si va rog din suflet daca se poate sa ma ajutati cu un sfat sau chiar cu ajutor si prin intermediul yahoo id..ccristian889.Am laptop Presario CQ57 cu windows 7, cind l-am cumparat nu mi-a dat si Cd la el,,vreau sa instalez windows xp si nu ma lasa,nu ajung nici macar la partitii,va rog frumos daca se poate sa ma ajutati,astept raspunsul vostru aici,pe id de yahoo si pe email, cu respect Cristian

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Selecteaza IDE-ATA la HDD in bios ( in loc de AHCI ) pentru HDD si apoi rulezi setupul de win XP!

| sdhashsah a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu 7 am avut xp si nu ma lasa 7.prima data trebuie sa formatezi hardul cu o alta unealta un live cd
http://www.videotutorial.ro/? p=6897
intra aici si cauta tutorialul 6897 in casuta de cautare in partea dreapta sus

| Cristian39 explică (pentru sdhashsah):

Acum incerc sa fac asta cu ubuntu am vazut un tutorial cum pot formata cu ajutorul lui dupa care spune ca pot instala windows xp,,,sa vad, revin si va mai spun detalii,, cred ca pina la urma trebuie sa chem pe cineva la mine, eu imi prind urechile dar inca mai astept citeva detalii, multumesc multptr raspunsuri poate mai primesc citeva,