| GiGiMan a întrebat:

am un laptop compaq presario CQ57 si orice joc nu mi se vede pe tot ecranu sidupa cateva minute se supraincalzeste laptopul si se inchide.Puteti sa ma ajutati cumva? Mentionez ca am windows 7. FUNDA!

7 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Lol ala zice de placa video.layla laptopu se supraincalzeste tu nu vezi?straight face
Uita-te cu everst la temperatura procesorului, placii video si hardului. Oricum trebuie un cooler noi cred

| RELIABLE a răspuns:

Depinde ce jocuri joci laptopul e cam slabut, dar nu ar trebui sa se inchida, eu tin sa cred ca a intrat mult praf la radiator trebuie curatat si inlocuita pasta termoconductoare.
Dar mai poate fi ceva, uitete unde are aerisirea (din cate am vazut e pe partea stanga) ai grija sa nu o astupi cu ceva ca nu mai are ventilatie si nu te juca cu el in pat ca s-ar putea sa blochezi aerisirea pune-l pe o suprafata dreapta sa circule aerul pe sub el. multi patesc asta deoarece are placa integrata si se incalzeste rapid verifica cu everest temperatura dupa curatare. sucess.

| GiGiMan explică (pentru RELIABLE):

Pai m-am jucat sims 2 si m-am jucat in pat cu el dar am pus ceva sub aerisire ca sa poata sa se raceasca...

| RELIABLE a răspuns (pentru GiGiMan):

Du-te la un specialist sa ti-l desfaca si sa-l curete de praf. Poate nu functioneaza ventilatorul. (si aerisirea e pe partea stanga sa o lasi libera) incearca sa sufli in orificiile de aerisire poate e praf acumulat. mult noroc.

| GiGiMan explică:

Si la treaba cu ecranu ai vreo idee?big grin

| layla123 a răspuns:

E posibil sa ai placa video slaba

| ThSpecialStar a răspuns:

Trebuie curatat leptopul de praf, ventilatorul nu poate raci procesorul iar se restarteaza