| Cristian39 a întrebat:

Salut,,,am o intrebare si o rugaminte,, am cumparat un laptop Compaq CesarioCQ57 cu windows 7 instalat dar fara cd la pachet. vreau sa bag windows xp si imi da o eroare,nu il pot instala,nu ajung nicici la partitii macar,va rog astept un ajutor sau daca stiti de unde pot lua un windows xp cu toate driverele incluse, asteptraspuns si va multumesc

6 răspunsuri:
| nelu13 a răspuns:

Ca sa poti instala xp trebuie facuta o setare in bios.in bios la Advanced o sa gasesti o optiune Sata. acea optiune trebuie schimbata in Ide ca sa poti instala xp.

| Cristian39 explică (pentru nelu13):

Am intrat in biosdar nu este advancedcum sa fac? pfffffeu am laptop COMPAQ Presario CQ51dar in bios nu am advanced sint asa de trist, nici nu stiu ce sa mai fac,,

| XtReMee a răspuns:

Formateaza de pe win 7 cand il instalezi lacolo unde iti da sa formatezi partitiile hdd si dupa baga xp

| Cristian39 explică (pentru XtReMee):

Multumesc dar sa stii ca nu sint un as,, cred ca imi prind urechile,,, deci am inteles ca bag windowsul 7 si cind ajung la partitii ce sa fac acolo? mai exact cum formatez? sper sa nu razi de mine dar nu ma pricep asa bine, poti da mai in amanuntit detalii? iti multumesc din suflet si astept raspunsul tau,

| XtReMee a răspuns (pentru Cristian39):

Pai da id tau sa-ti zic mah

| Cristian39 explică (pentru XtReMee):

Id meu este ccristian889