| Nfs1999 a întrebat:

Salutare tuturor!
Am si eu o intrebare care suna cam asa:
Ati incercat cineva metoda de reabilitare a bateriei(Litium-Ion) prin inghetare?
Doresc raspunsuri reale, sa stiu daca merita de incercat(la mine bateria daca o folosesc cam la 2-3 ore pleaca complet)
Desigur,in curind imi voi lua alta, dar pina atunci macar...
Va multumesc tuturor ^_^

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Bateriile li-ion nu se pot rdresa cu metoda asta. Metoda mentionata de tine mergea la nicd parca, care e alta mancare de peste. Nu incerca sa o bagi in congelator ca odata reintrodusa in telefon se poate umfla sau exploda distrugand telefonul provocand arsuri! Pregateste-te sa iti iei alta. (Vezi sa iei originala, ca am vazut multe baterii chinezesti umflate dupa o luna)

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

Cum adică să meargă?
Nu știi cum să strici bateria? rolling on the floor