| nairpic a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu o problema. Am rupt din greseala un fir de la intrarea in mouse...Sunt 4 fire unul portocaliu verde albastru si cel rupt e alb. Cu ce l`as putea lipi? Am incercat cu banda scoici..Degeaba nu tine.Stiu ca ar fi bun un ciocan de lipit dar din pacate nu am. Daca stiti si alte metode va rog sa imi ziceti si mie happy.Va multumesc si bineinteles dau funda :*

9 răspunsuri:
| Titanos a răspuns:

Am o metoda sigura.
Te ridici de la calculator, mergi la primul magazin si cumperi unul nou.

| nairpic explică (pentru Titanos):

Nu multumesc :*

| Biuta95 a răspuns:

Incearca sa iti cumperi un mouse nou. happy eu zic ca ar fi cea mai bună rezolvare.
PS. daca vrei sa cumperi unu' nou. Ai grija ca mufa sa fie asemanatoare. Mult succes in repararea/cumpararea mouse. ului/unui nou mouse.
Sa ai o vacanța frumoasa de care sa te bucuri din plin! happy

| killeru22 a răspuns:

Daca e fir din cupru il poti conecta la cealalta parte a firului (adica sa conectezi cele doua capete)

| nairpic explică (pentru killeru22):

E din cupru dar degeaba o conectez.e rupt ma nu sta lipit pur si simplu.laughing

| killeru22 a răspuns (pentru nairpic):

Atunci incearca cu un cutit sa "rupi" partea aia alba si apoi fa un nod sau ceva

| nairpic explică (pentru killeru22):

Pff e prea mic cuprul sa il pot innoda sau ceva de genul.:/

| Niculescu_Tini_1987 a răspuns:

Oricum l-ai lipi, o sa se dezlipeasca. Incearca cu un ciocan de lipit. Temporar, poti prinde cu scoci cablul inainte si dupa locul rupturii firului, la aproximativ 4-5 cm si leaga firul alb. In felul asta stii ca nu o sa existe tensiune in el, adica nu o sa se desfaca pana gasesti ce iti trebuie

| TudorGălățan a răspuns:

Superglue, dar nu unul ieftin ca nu merge. funda?