| NeverMore01 a întrebat:

acum ceva timp am rupt din greseala firul unui mouse cu port usb sad L-am rupt cu tot cu radacina, adica pe schema mouselui ramaneau doar gaurile cu inscriptiile V G D C in care trebuiau sa fie fixate patru fire: VERDE, PORTOCALIU, ALB, ALBASTRU, aceste fire trebuiau sa fie fixate iar eu habar n-am ce fir in ce gaura sa-l fixez. Daca cineva si pricepe in chestii din astea... DAU FUNDA!

1 răspuns:
| DavidMihai a răspuns:

Salut.
Ori este VGA, ori USB. Un mouse nu are cum să aiba VGA, deoarece acesta se foloseşte pentru periferice de ieşire, anume cele audio. De preferabil să renunţi la acel mouse şi să-ţi cumperi altul.