| S3c0ndSh0t a întrebat:

Salutare tuturor. Dupa cum scrie si titlul am o mare problema la un Samsung Galaxy i5500 Europa.Este primit de la fratele meu mai mare care nu prea isi pretuieste lucrurile. El l-a scapat din mana si s-a lovit de doua ori foarte tare si s-a spart display-ul.Am stat o perioada de timp cu display-ul spart.Ieri,mi-a adus telefonul cu display-ul facut bine mersi.Toate bune si frumoase pana ajung acasa si il pornesc.Deci se vedea foarte intunecos si unele atentionari erau scrise cu scris mai mic si nu se vedeau.Am dat la maxim luminozitatea si tot asa. straight face. Bine bine bine poate ca asta nu este o problema.Am inceput sa ma joc pe Wi Fi sa scriu mesaje si am observat ca atunci cand ating touch-ul foarte incet incep sa se vada niste cerculete.Acele cerculete apar in urma apasarii touch-ului prea tare, dar dabia il atingeam.Cand scriu un mesaj si apas pe touch se face asa cu punctuletele astea, dar il ating intr-o parte si acele punctulete apar in alta parte.Foarte suparat ma duc inapoi la service GSM si le spun care imi e durerea.Imi pastreaza bine mersi telefonul pana la ora 19 si domnisoara de acolo imi spune urmatoarea chestie : Atunci cand fratele tau a scapat telefonul cioburi din display-ul spart au afectat touch-ul.Inainte cand aveam display-ul spart nu imi facea asa... Sa fie oare de la display-ul schimbat? Sa fie copie chinezeasca? Si merita sa iau si touch? Display-ul a costat 120 si mai dau si 80 lei si pe touch. Dar nu stiu daca se merita. Voi ce parere aveti? Eu sunt foarte disperat si chiar nu mai stiu ce sa fac.Sunt legat de maini si de picioare.

2 răspunsuri:
| Ungureanu_Bogdan_1984 a răspuns:

Singura varianta plauzibila e ca ti-au montat un display de doi lei. Du-te si da-le foc la usa. Plus ca un display neoriginal e aproximativ 50 de lei. Dar la ce service ai fost? In ce oras?

| S3c0ndSh0t explică (pentru Ungureanu_Bogdan_1984):

Ialomita in slobozia la un baiat...