| bibi5961 a întrebat:

Salutare, vreau sa cumpar o unitate pc desktop, ma gandeam sa iau una second, ce parere aveti despre pc desktop second? vreau pentru office, filme, net si jocuri. sunt in uk, daca stie cineva magazine unde pot gasi mai multe pc-uri second? dau funda. merci

Răspuns Câştigător
| MGica a răspuns:

Nu achizitiona niciodata un calculator gata facut. Ia-ti piesele si fa-l singur, iesi mult mai ieftin si in castig.

| bibi5961 explică (pentru MGica):

Sa iau piesele sh? e mai oke asa? poti sa-mi lasi un id ceva unde sa pot vb cu tine? sau altcineva care se pricepe la pc-uri sa vad ce componente sa iau. merci! dau funda la cine ma ajuta. o zi buna.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cit grup daca esti din tm ti-l recomand, si eu mereu am avut sechand si merge super ok, recomand Dell

| cristimihailov a răspuns:

Gumtree ai incercat?

| bibi5961 explică (pentru cristimihailov):

E oke daca iau de la privat? Un program care pot sa verific daca toate componentele lucreaza bine? Ce procesoare sa fie? Pc-ul va fi cam in 200£, merci.

| blAster85 a răspuns:

Program iti recomand everest.procesor eu as opta un Intel(nu sempron, turion, etc.)

| bibi5961 explică (pentru blAster85):

Ma poti ajuta sa gasesc piesele cele mai potrivite? merci.

| blAster85 a răspuns (pentru bibi5961):

Pai tu vrei sa il iei pe piese? sa il configurezi tu?

| MGica a răspuns (pentru bibi5961):

Skype: epti. world

| bibi5961 explică (pentru blAster85):

Daca gasesc o unitate oke, o iau ansamblata, daca nu, pe piese. Oricum, sh ma gandesc sa iau, ca in 200£ nu cred ca gasesc nimic oke nou si sa aiba ceva tendinte pentru gameing si eventual sa poata duce video full hd.

| blAster85 a răspuns (pentru bibi5961):

Buff asta nu stiu, daca gasesti o unitate buna sa iti convina tu uita-te sa fie bunut prucesorul, video ca restul le poti schimba in timp.nu ai pe nimeni acolo sa te ajute?

| bibi5961 explică (pentru blAster85):

La ce te referi cand spui "cu ce sa te ajute"?

| blAster85 a răspuns (pentru bibi5961):

Pai cineva care se pricepe mai bine ca tine in it.am formulat gresit scuzehappy

| bibi5961 explică (pentru blAster85):

Pai oricum ar fi irelevant, ori ca e aici ori ca e in tara, tot aia e, ca o sa-l iau de pe net in cea mai mare parte. slabe sanse sa gasesc in orasul meu. doar sa vad componentele care ar fi oke, ca sunt atatea generatii de i3, i5, de amd nici nu mai zic happy imi poti lasa un id de skype? mess?