| DanyReyMisteryo619 a întrebat:

Salutare. Vreau si eu sa stiu cam cat de bun este un laptop Acer, daca isi merita banii si de ce majoritatea laptop-urilor Acer vin cu sistem de operare Linux preinstalat?
Bugetul este de 1700 de lei (laptop-ul trebuie sa fie cadou de ziua mea, nu stiu ce configuratii are tot ce stiu e ca e Acer, are 1TB HDD si 4 GB R.A.M), care sunt sansele sa aiba o placa video si un procesor bunicel? Cat despre linux nu am probleme, am lucrat si in linux, dar stiu ca este un sistem de operare pentru laptop-uri / pc-uri mai slabe. Am spus mai sus, bugetul este de 1700 de lei, e un Acer bun la banii astia?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vin cu linux/free dos pentru ca e gratis. O licenta de windows costa, ca ei nu pirateaza cum probabil ai sa faci si tu.
In banutii tai acestea sunt cele mai bune variante: http://bit.ly/13wqGhO fie http://bit.ly/13wqKhP (au si dedicata).

| DanyReyMisteryo619 explică (pentru sltlp):

Nu imi trebuie exemple.

| buzucan a răspuns:

Dar de vrei laptop si nu PC? Nu o sa te poti juca pe el, nu o sa fie foarte ok la 1700 de lei...