| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Salutari baieti,nu stiu cum sa zic,dar eu am impresia ca laptopul meu este beat straight face. Deci, deschid laptopul lejer, merge perfect iar dupa 5 minute incepe sa mearga in asa fel ca sa ma scoata pe mine din minti, paginile se incarca greu, daca dau click pe ceva sa se deschide dureza vreo 10 -30 secunde, in caz de intru pe cs imi merge foarte sacadat chiar si pe harta fy_snow unde se afla doar 4-10 jucatori sad.va rog spuneti-mi ce sa ii fac,sa il arunc pe geam,sa il arunc in Televizor, sa il bag in toaleta, sau sa ma linistesc si sa ii rezolv problemele? Am 3 Gb RAM, Procesor (va zic cum scrie acolo)Celebron(R) Dula-Core CPU T3100 @ 1.90 GHz 1.90 GHz, tipul de sitem 32 bits si am Windows 7 Home Premium, apropo, v-as ruga sa imi mai spuneti si daca pot sa imi instalez wondows 8 cu ce am in laptop. Daca mai aveti nevoie de ceva ma gasiti pe aici.

7 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Intrebare doar pentru baieti? laughing
Vezi ca poate ai vreun program care papa mult tongue da ctrl alt del --> start windows task manager --> processes --> memory (private working set) si vezi care-i treaba. Eu patesc des asa ceva cu tema windowsului si cu malwarebytes (isi face update-ul), sau cu update-urile de la Microsoft. happy
Mai opreste de prin servicii (vezi pe google ce trebuie sa faci), mai dezinstaleaza programe pe care nu le folosesti, foloseste CCleaner (sau ceva de genu).

| GabiiHaș a răspuns:

Reinstaleaza windows 7 ultimate ca merge mai repede...si nu se strica asa repede

| BeHappyOriceArFi explică:

Mda alarma falsa big grin, se pare ca imi merge sacadat atunci cand jos imi apare pe "steguetul de probleme" un ceas micut, acel ceas imi spune ca pc-ul isi face o copie de securitate, cea ce inseamna c din cauza asta imi merge sacadat findca acum nu imi mai apare si imi merge suuuuuper, bine nici chiar suuuuuper dor super.

| Anonimity a răspuns:

Salut,cred ca este foarte virusat daca merge asa.Nu te-as sfatui sa iti bagi windows 8 deoarece nu este creeat si autorizat de Microsoft ci este doar un firmware ca s-ar putea sa iti strice leptopul mai rau decat este acum.
Scaneazal si tu de virusi cu antivirusul si stergei. Leptopul este destul de bun dar virusii il lenevesc
Dai te rog funda?

| lucy90 a răspuns (pentru Anonimity):

De ce vorbiti daca nu stiti eu am descatcat win 8 de pe Microsoft este cerat si autorizat de ei il am instalat de 4 luni si si merge perfect descarca si tu de aici
http://windows.microsoft.com/ro-RO/windows-8/download

| Anonimity a răspuns (pentru lucy90):

Ai platit ceva ca sa il iei?

| valentyn1998 a răspuns:

Pai instaleaza windows-ul din nou instaleaza-ti un antivirus bun si nu descarca toate prostiile de pe net ca multe au virusi funda?