| AndreiDeyu2004 a întrebat:

Salutari cu respect happy De ce intoarcerea la 60Hz este asa de grea dupa ce m-am obisnuit cu 144Hz? Am incercat adineauri 60Hz si se vede de parca as avea 30Hz, nu 60Hz. Sunt eu singurul care e asa?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Exact ca întoarcerea de la un Bugatti la o Dacie Spring, nu e plăcut și e normal.

| Goete a răspuns:

Vorbesti de o frecuenta dar nu spui daca e vorba de o frecventa sonora, sau electromagnetica de exemplu.
Poate Vrajitorul din Oz te va intelege la ce te referi

Răspuns utilizator avertizat
| VoidEternal a răspuns:

E un timp de reacomodare. Pana la urma nu vei sesiza trecerea inapoi.

| halogen001 a răspuns:

Eu am avut tot timpul 60Hz frecvența de reîmprospătare a ecranului, dar mi se pare normal să existe o obișnuință care să facă neplăcută trecerea de la 144 înapoi la 60.