| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Poveste lungă pe scurt, cineva are win10 și a intrat dintr-odată în BIOS win singur, de atunci stă blocat și nu se mai deschide, când dau start se aprinde doar că nu intră în win, am folosit safe mode, resetare BIOS la default, system recovery, win reset, literalmente tot, comand prompt, nu răspunde la nimic...

Ce naiba fac?sad

La o reinstalare nu am drivere, fără drivere, nu am ce face, nici win10, nu am...

MUlțumesc!

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Windows 10 poti sa-l descarci gratuit de la Microsoft. Il pui pe un stick USB si bootezi de pe el. Pe urma reinstalezi Windows. Daca stii ce faci, poti pastra fisierele anterioare (documentele, filmele, etc.), cu exceptia programelor/aplicatiilor.

| JicaContra a răspuns:

Windows 10 nu prea are nevoie de drivere, daca iti merge netul in 99% din cazuri isi ia toate driverele singur de pe windows update

in afara de resetare nu ai nici o solutie... sorry

| 1231242 a răspuns (pentru JicaContra):

NU merge, nu ai văzut.

| 1231242 a răspuns (pentru doctorandus):

Cum adica dacă știu ce fac?

| doctorandus a răspuns (pentru 1231242):

Adica fara sa formatezi discul.