| bogleaiulian a întrebat:

Salutari TPU! Astazi voiam sa imi reinstalez windowsul din cauza unor probleme la laptop, mentionez ca e un laptop Samsung R730. Am salvat datele pe un HDD, si am creat un USB bootabil cu win pe el, problema e ca din nu stiu ce cauza in meniul de bootare imi apare asta /NOEXECUTE=OPTIN/hypervisorlaunchtype=OFF. Si daca apas Enter imi deschide windowsul normal fara sa imi apara sa pot boota de pe ce anume, care ar fi rezolvarea?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Incearca sa faci alt stick bootabil. Cred ca asta ar fi problema. Mult noroc!

| bogleaiulian explică (pentru PainTech):

Nu e asta problema, sticku nu are treaba cu meniul de boot-are, adica si cu stick si fara tot asa apare atunci cand intru in meniul respectiv.

| PainTech a răspuns (pentru bogleaiulian):

Eroarea aceasta e mai des intalnita dupa bootarea sistemului de operare, dar tu spui ca la tine apare direct in BIOS.
Incearca sa resetezi BIOS-ul.

Intrebare : Poti deschide sistemul de operare pe care il ai instalat acum ( functioneaza normal )?

| bogleaiulian explică (pentru PainTech):

Salut! Da, sistemul merge normal, adica totul functioneaza bine, in afara de sistemul ala de Boot-are. Nu spun de BIOS ca e problema, BIOS il deschid de pe F2, iar meniul de Boot de pe F10. Cand apas F10 apare eroarea aceea si nu imi vede stick sau orice ca sa le pot sa dau boot pe ele.