| sk1NNNeT009 a întrebat:

Salutari TPU! Ce parere aveti de windows 10? Merita sa fac update-ul acesta sau sa raman la windows 7? Am avut inainte de lansarea lui oficiala o versiune beta care dezamageste total orice asteptare. Dar vreau sa stiu parerea voastra despre acest windows, mai ales din partea celor care au deaja acest OS.

3 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Am incercat 10 si era cu erori, m-am lasat de el. Poate va fi bun cel din 29 happy - Poti incerca sa le folosesti pe ambele - pe o partitie 10, pe alta partitie 7.

| Ohaithar a răspuns:

Eu personal voi trece la Windows 10. Mi se pare interesant, și am ajuns să fiu dependent de Siri, așa că abia aștept să văd cum se descurcă Cortana. Dacă ție nu ți-a plăcut poți rămâne la windows 7, însă ține minte că Windows 10 va fi lansat pe 29 Iunie, iar ce ai testat este o versiune Beta, și dacă nu te-ai logat cu contul Microsoft ai fost destul de limitat.

| sk1NNNeT009 explică:

Eu iti spun din experienta ca merita, acum depinde si de configuratia PC pe care o ai si versiunea windows (in caz ca nu ai windows 7 oem activated, descarca si instaleaza-l) pentru ca daca nu apare ca si windows licentiat nu vei putea face update-ul decat cu insider"de la ei..care e plin de errori. Deci merita daca ai un PC cu cpu dual core 1 Ghz, 2gb ram si 50Gb stocare pentru a rula destul de decent si ii fac update la tot ce are nevoie! Succes