| amo7 a întrebat:

Salutari TPU! Vreu si eu cateva sfaturi de la voi legate de intretinerea unui laptop. Trebuie sau nu sa ii cumpar cooler exterior sau cand il las la incarcat, cam cat timp..si daca il las cu bateria etc.( nu vreau sa aud - in funtie de laptop- Ci asa..ca la majoritatea, in medie ) Vreau adica detalii legate de intretinerea lui. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Razvanp69 a răspuns:

Nu ai nevoie de cooler exterior (doar in cazul in care nu are si folosesti laptopul mai mult) sa ii dezlipesti abtipildurile alea ca daca nu ma asculti acum o sa vezi ce o sa pateasca in timp, si acum cu bateria. Pai daca nu il iei cu tine si il tii in casa e mai bine pentru el sa ii scoti bateria si sa il lasi in priza bateria sa fie incarcata in caz de pleci cu elwinking dar asa e mai bine fara. sa nu atingi ecranul ca se murdareste repede si sa nu faci ceva pe tastatura aia adica sa nu mananci deasupra ei etc. ca dupa iti ia jumate din zi sa desfaci tastele si sa le pui si inapoi

1 răspuns:
| DragonAnswers2013 a răspuns:

Sal am si eu un laptop desrtul de bun nu-ti fa griji in privinta lui nu trebuie sa schimbi nimic poti sa-l lasi la incarcat cat vrei nu conteaza atataiti spun sa-l cureti la culler de praf odata la 3 luni garantat nu vei mai avea probleme, un antivirus bun si daca se poate windows original si nu-l tine pe pat trage mult praf iti intra la culer dupa care ti se infunda nu mai are cum sa respire