| rico1991 a întrebat:

SALUTARI TUTUROR AS AVEA MARE NEVOIE DE SFATURILE VOASTRE, PARERILE si de ce nu EXPERINETELE VOASTRE!
P ROBLEMA : In luna IANUARE a anului curent ( 2013) am achizitionat prin Magazinul Online PC GARAGE UN LEPTOP DELL INSPIRON 5520, 15 R CONFIGURATIA : Procesor I5, memoria : 8 Gb, Hard : 1 Tera, Placa video 1 gb Pret 27 milioane 2700 RON
1) DUPA nici prima luna respectiv la sf luni Ianuarie am avut prima problema cu Leptopul, a picat PLACA DE BAZA ( a fost inlocuita in service IRRUC SERVICE PLoietsi)
2) LA 3 lUni dupa nefericitul incident Dinnou mi-a picat LCD-ul dupa laptop dar si Placa de baza ( din nou mi-a fost repediata problema)
3) Saptamana trecuta in timp ce scriam un Cd se aude un Zgomot infernal leptopul trepida. efectiv bineinteles a picat si DVD-rw

AM DECIS SA VB CU CEI DE LA DELL SA IMI INAPOIEZE BANII PE ACEST PRODUS AL DANSILOR DE TOATA FRUMUSETEA!
AS vrea sa va cer parerea, sfatul ce proceduri trebuie sa urmez, cum s afac acest lucru, sa ajung la OPC, Protcetia Consumatorului, garda financiara

ESTE STRIGATOR LA CER SA DAI 2700 ron si in 6 luni s ate duci la service cu leptopul de 3 ori. produs cu garantie de 2 ani TEORETIC ar trebui sa mearga unS timp de 2 ani!
ASTEPT PAREREILE SI SFATURILE DUMNEAVOASTRA COLEGI FORUMISTI! VA MULTUMESC ANTICIPAT!
PS Parere personala DELL a incpeut sa se duca pe apa sambetei. calitatea produselor

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi ca dupa a treia vizita la service ai dreptul sa ceri banii sau sa iti inlocuieasca produsul cu unul 100% nou, nu cu reparatii si etc.
Cat despre pcgarage, nu ai de ce sa iti faci nervi. Ca orice magazin online, ei iau si distribuie produsul. Asa a fost sa fie.

| AgathaRo a răspuns:

Cei de la pc garage nu ai nici o treaba, ei doar comercializeaza produsul. Ai avut intamplarea nefericita sa prinzi un aparat (laptop) dintr-un lot mai putin bun. Da intr-adevar un laptop cel putin 3-4 ani trebuie sa o duca in conditii extreme

Răspuns utilizator avertizat
| anonimaM a răspuns:

Eu am un laptop Dell de 4 ani si nu a avut niciodata nicio problema. A costat 2000ron

| anonimaM a răspuns:

Ce legatura are cu problema lui? Aici ar trebui sa raspunzi la problemele oamenilor nu sa iti faci reclama.
Si nu, nu caut nimic tongue

| rico1991 explică:

VA multumesc pentru raspunsurile prompte Prieteni dragi! dar va invit sa mai cereri parea preietnilor, parintilor poate stiu mai bine ce e de facut va multumesc anticipat!