| Machine a întrebat:

Salut am si eu o problema cu monitorul nu porneste cand aprind pc.
Pornesc pc si toate ventilatoarele se invarte gen de la procesor, sursa, placa video dar monitorul nu.
Beculetul de jos al monitorului este aprins (GEN CA NU ESTE ERS MONITORUL) puteti sa ma ajutati.
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umbla la cablul de la placa video/ schimba-l. Daca nu merge verifica placa video pe un alt calculator.

| GeniusExtreme a răspuns:

Presupun ca nu are semal de la placa video, atunci schimba placa video si revino sa vedem daca merge.

| Machine explică (pentru GeniusExtreme):

Coolerul de la placa video merge

| Machine explică (pentru GeniusExtreme):

Am schimbat cu o alta placa video si tot nu merge

| GeniusExtreme a răspuns (pentru Machine):

Insemna ca este "papa" monitoru-l tau.

| Roctov a răspuns:

Incearca sa schimbi cablul ce face legatura intre monitor si unitate