| GabyCooL a întrebat:

Salz TPU
tocmai am primit de la cineva un hard disk si un ram va rog spuneti-mi si mie unde trebuie sa ma uit pe ele ce memori au fara sa le bag in calculator sa intru in my computer etc.
asa normal daca le am in fata unde ma uit plz un raspuns cat mai repede funda+vot!
PLZ RASPUNDETI-MI CAT DE REPEDE PUTETI

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Pe superioara a hardului (cea lucioasa) este lipita o eticheta unde poti vedea capacitatea in GB si numarul de rotatii. La Ram ar trebui sa fie lipit pe spate un sticker care mentioneaza frecventa, e posibil sa nu zica nimic de capacitate.

2 răspunsuri:
| eueueu1 a răspuns:

Pai ar trebui sa scrie pe ele

| Soniqu3 a răspuns:

Fiecare componenta trebuie sa fie marcata cu o eticheta! memoria RAM trebuie sa aiba o eticheta cu seria produsului producatorul dar si capacitatea ei! HDD-ul are pe partea anterioare acelasi lucru doar ca acolo sunt mai multe specificatii! cel mai indicat este sa introduci seria produsului si marca acestuia pe internet (Google) si o sa te lamureasca imediat!