| alynut a întrebat:

Sap TPU! vreau si eu sa instalez windows linux si nu stiu daca merge la pc-l meu. am hardul de 160 mb, RAM 512, placa video 1Gb, pot sa instalez linuxu'? da sau nu? dau fundita la cel mai bun!

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Linux nu este windows.SI daca vrei sa te mai joci pe PC dupa ce instalezi Linux i-ati adio.Pentru ce folosesti acel PC?

| Archangells a răspuns:

Bineinteles ca poti. doar ca trebuie sa alegi o varianta de linux care sa suporte cerintele sistemului tau. ubuntu cere 1gb de rami parca.

| Archangells a răspuns:

Inca ceva.am citit printre randuri...nu exista windows linux, exista ori linux, ori windows, sunt doua sisteme de operare diferite.

| alynut explică (pentru Archangells):

Aham skz am gresit. e linux, atat,