| Farcas_Paul_1990 a întrebat:

SE CONSIDERA CA AM incalcat drepturile de autor daca pe Youtube am incarcat un video facut de MINE dar pe fundal am pus o melodie comerciala (de la radio)?

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Daca ai primit avertisment, incearca sa nu il faci si pe al doilea sau in cel mai rau caz pe al treilea. Avertismentul ala o sa dispara in 3 luni parca. Nu, nu iti va afecta canalul.
Eu am avut vreo 3 avertismente, dar pe fiecare l-am facut dupa ce avertismentul anterior a ''expirat'', si inca mai am canal de yt.
Daca primeste 3 avertismente, si nici unul nu a expirat, ti se va suspenda sau inchide/sterge canalul, in cel mai rau caz, poti fi dat in judecata de persoana care detine drepturile de autor. Dar atata timp cat ai doar un singur avertisment, sau o sa mai primesti si altele, cu conditia ca cele anterioare sa dispara, totul va fi in regula.
Eu nu mai am nici un avertisment acum.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu trimiteam contestatie zicand motivul inregistrarii si isi retragea reclamatia am patit-o de 3 ori si am rezolvat

| Mayhem666 a răspuns:

Daca melodia e protejata prin drepturi de autor, da se considera.
Am patit-o si eu, de vreo 3 ori. E bine ca nu s-a intamplat asta una dupa alta, ci la diferenta de cateva luni, asa ca pana sa incalc iar drepturile de autor, celelalte avertismente anterioare au ''expirat''.

| Farcas_Paul_1990 explică (pentru Mayhem666):

Si e vreun risc sa imi afacteze canalul?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Farcas_Paul_1990):

Daca ai primit avertisment, incearca sa nu il faci si pe al doilea sau in cel mai rau caz pe al treilea. Avertismentul ala o sa dispara in 3 luni parca. Nu, nu iti va afecta canalul.
Eu am avut vreo 3 avertismente, dar pe fiecare l-am facut dupa ce avertismentul anterior a ''expirat'', si inca mai am canal de yt.
Daca primeste 3 avertismente, si nici unul nu a expirat, ti se va suspenda sau inchide/sterge canalul, in cel mai rau caz, poti fi dat in judecata de persoana care detine drepturile de autor. Dar atata timp cat ai doar un singur avertisment, sau o sa mai primesti si altele, cu conditia ca cele anterioare sa dispara, totul va fi in regula.
Eu nu mai am nici un avertisment acum.