| denis223 a întrebat:

Se intampla ceva rau daca bag un firmware de la alt ISP la un router care e de la alt ISP? Am un router de la telekom si vreau sa bag un firmware de la un alt provider pentru acelasi model de router.Se intampla ceva rau? Sa imi spuna cineva care sa pricepe va rog.

8 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Foarte mari sansse sa nu se poata conecta la retea, si chiar daca reusesti is mari sansele sa crape de la update-urile trimise de telekom + ca pierzi posibilitatea de asistenta/diagnoza de la distanta.

| denis223 explică (pentru adytzoi):

S-a rupt conexiunea, dar am gasit un firmware mai vechi de la ei (B016).Cum pot sa actualizez inapoi unde era?

| denis223 explică (pentru adytzoi):

Poti sa ma ajuti cu ceva? A ramas Hud-ul de la firmware-ul care am incercat sa il bag ( unde a crapat netu ), chiar daca am firmware-ul mai vechi de la telekom.Ce sa fac? Am ce sa ii fac? Mai este posibila diagnoza de la distanta in cazul asta?

| denis223 explică (pentru adytzoi):

Ca as vrea sa ii chem pe baieti sa se uite si ei dar nu stiu daca mai pot sa ma ajute in cazul asta.

| adytzoi a răspuns:

Eu ti-am zis sa nu te manance in fundic...acum te-ai scarpinat, probabil o sa platesti inlocuirea echipamentului...

| adytzoi a răspuns:

Acum de curiozitate, de ce ai vrut sa schimi firmware-ul?

| denis223 explică (pentru adytzoi):

Uplink bufferbloat foarte mare, mai niciun joc online e unplayable,

| denis223 explică (pentru denis223):

Si din cate am vazut eu intr-un netalyzr e de la ei.