| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

Se mai prinde posturile TVR la antena de camera sau antena de aia de pe timpuri? ca bunicul nu mai prinde cam de o luna sad

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Din 17 iunie 2015, televiziunea in Romania s-a schimbat. Dintr-o data, prin antenele clasice si pe televizoarele vechi nu mai poate fi recepionat decat postul public de televiziune TVR1. Cum bunica ta si alte rude au ramas fara acces la TV, iata ce ar trebui sa stii despre schimbare si cu ce trebuie s-ai echipezi televizorul ca sa-l reconectezi la televiziuni. Oprirea transmisiunii analogice terestre nu este un moft al Romniei, ci este o obligaie internaionala. Astfel, din 17 iunie 2015, emisiile de televiziune analogic terestra prin tehnologia UHF (ultra high frequency) vor inceta si se trece la transmisiunea digitala pentru care este nevoie de un alt tip de echipament.

http://i.imgur.com/iPa4a0c.jpg

Bagi cu Set-Top-Box sau ii iei telvizor cu tuner DVB-T2!

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Nici eu nu mai prind, am crezut ca antena e defecta.