| yxngiuliana a întrebat:

Se merită să-ți mai iei iphone 11 in 2023? Mai e rentabil?

Răspuns Câştigător
| Anonimafarahaz2 a răspuns:

Eu am un iphone 11, cumparat acum aproape 2 ani. Este un telefon bun. Rentabil pentru viata de zi cu zi. Deci merge.

| yxngiuliana explică (pentru Anonimafarahaz2):

Pana l am urma mi-am luat 14 + laughing

| AngelaLei a răspuns (pentru Anonimafarahaz2):

The iPhone 11 is a powerful and cost-effective smartphone. It has excellent camera performance, a smooth operating system and long-lasting battery life, making it perfect for everyday use. Even after two years of use, it https://www.sexdolltech.com/......sex-dolls/ still meets the needs of most users and still excels in performance and functionality.

14 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Doar daca n-ai ce face cu banii.
La ce alternative sunt in ziua de azi...
Mă gândeam și eu la un moment dat să îmi iau iPhone, însă când l-am văzut și mic și pricăjitrolling on the floor am zis pas.
Mai bine îți iei ceva mai actual, n-am o idee, dar te poți documenta in acest sens.

| nyoentox2002 a răspuns (pentru Hyperion7):

Eu mi-am luat Motorola edge 30 ultra la 3000 lei și e bun!
Un iPhone la banii astea nu s-ar merita

| Hyperion7 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Eu și cu un Mi 9t pro mi-am făcut treaba foarte bine.
Atât fotografie cât și creare de content.Deci da

| StoicAnalysis a răspuns:

11 nu. Un 12 pro max merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone doar o fiță.

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu merită. Oricât de IPhone ar fi el, este un telefon din 2019. Un Android de 1500 lei potrivit îți va părea de 10 ori mai bun decât acest model. Exact aceeași dilemă am avut-o și eu când mi-am schimbat telefonul acum un an. M-am îndreptat inițial spre un IPhone 11, însă mi-a făcut cu ochiul un telefon cu specificații mult mai bune și nu regret achiziția.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Daca mergi pe premisa specificatiilor, si un telefon de la Myria are specificatii "mai bune" decat un Iphone. Degeaba iti cumperi un telefon cu 8 gb RAM, placa grafica de bubuie si procesor octa core de sar pixelii pe cer, daca softul este atat de slab optimizat, incat iti foloseste toate resursele pe niste simple operatii sau pe un joculet. Un Iphone, are specificatii medii, dar softul lor este al naibii de bine optimizat incat resursele tale nu sunt folosite in totalitate. Poti face multitasking lejer pe un Iphone, ca nu iti ia foc telefonul, atata timp cat este penultimul aparut pe piata.

| literallythesamebruh a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Tocmai de asta am spus "un Android potrivit". E clar că nu toți pot, dar există și brand-uri ce oferă un software foarte bine optimizat. Plus că îl poți schimba, dacă te pricepi puțin. Iar IPhone-ul fix la multitasking stă cel mai rău. Nu poți împărți ecranul astfel încât să folosești două aplicații în același timp, nici măcar modul Picture in Picture nu merge în toate aplicațiile. De când am telefonul l-am folosit în foarte multe feluri, și au fost momente în care am avut nevoie să îmi ruleze 3 aplicații deodată, pe același ecran. Nici măcar nu s-a încălzit, nu mai vorbim de "luat foc". Este alegerea fiecăruia de partea cărui sistem de operare dorește să fie, însă eu nu mi-aș cumpăra în momentul de față un telefon lansat înainte de 2020, fie că e Android sau IPhone. Nu sunt Android meatrider, însă evidențiez ceea ce era evident deja.

| Vali215 a răspuns:

Nope, este un telefon destul de vechi. De banii aceia poți să găsești telefoane mai noi cu specificații foarte bune și la care ține și bateria.

| kalyl a răspuns:

IPhone 11 este în continuare un telefon puternic și capabil, cu un procesor A13 Bionic, https://amongusio.io care poate gestiona majoritatea sarcinilor și aplicațiilor actuale. Dacă nu ai nevoie de cele mai recente caracteristici sau performanțe extreme, iPhone 11 ar putea să fie suficient pentru utilizarea ta zilnică.

| otis488 a răspuns:

Dacă ai un buget limitat sau vrei https://pizzatower.io/suika-game să economisești bani, iPhone 11 ar putea fi o opțiune atractivă. De obicei, modelele mai vechi sunt mai accesibile din punct de vedere financiar decât cele mai recente.

| howellosvaldo a răspuns:

Nu o face. Este un telefon din 2019, indiferent de câte funcții iPhone are. Acest model este de zece ori mai rău decât un Android adecvat de 1500 de lei. Exact același lucru mi s-a întâmplat acum un an când mi-am făcut upgrade la telefon. https://run-3.pro/