| ElenaGilb3rt a întrebat:

Se poate conecta un calculator cu Windows Xp pe el la reteaua de wireless, avand in vedere ca routerul este pe hol ( nu legat la calculator). Daca da, cum?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da se poate. Doar ca ai nevoie de un receiver de wireless daca calculatorul nu are o placa wireless incorporata.

| ElenaGilb3rt explică (pentru suntserios):

Si de unde se iau acel receiver? sau cum se procedeaza?

| suntserios a răspuns (pentru ElenaGilb3rt):

De la majoritatea magazinelor de IT. Se numeste Adaptor wireless USB. E ca un stick pe care il bagi in USB.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desktop sau laptop?

| richarddawkins a răspuns:

Logic ca se poate doar sa poate recepta acel aparat acel semnal, in general laptoul are integrat wirles

| gabigabriel a răspuns:

Daca nu ai wireless la pc, nu merge. trebuia sa iti dea cand ai cumparat routerul. sau un cablu care sa plece din router in pc. numai bine