| expacts a întrebat:

Se poate cumva programa laptopul?:d sau. dupa c ramane fara baterie.sa nu mai intre in stand by.ci in shut down! se poate?!:d.nu d alta dar inainte d somn.ascult muzicahee hee si nu stiu cum sa il programez sau ceva de genulbig grin

Răspuns Câştigător
| freakazoid a răspuns:

Deci intri la "Power Options Proprieties", alegi bara "Alarms" la categoria "Low battey alarm" alegi la ce procent vrei sa te atentioneze calculatorul sa zicem 10%, apoi dai la "Alarm Action..." in cadrul aceleasi casete, iti apare o noua caseta unde trebuie sa bifezi "When the alarm goes off, the computer will:" si apoi selectezi "Shut down" apoi dai "OK" si "Apply" si ai rezolvat problema!

3 răspunsuri:
| freakazoid a răspuns:

Intri in control panel/ power management/ si ai acolo optiuni cu ce sa faca calculatorul cand ajunge bateria la un anumit procent

| expacts explică (pentru freakazoid):

Am bifat acele optiuni de sub acea baterie.si am ales.o pe cea cu Never.adica asta inseamnand sa nu se mai aprinda dupa.chiar daca nu mai are baterie.nu?:d.k gen ii scot incarcatorul cateodata.dar chiar daca mai ramane fara baterie.se aprinde.si se stinge f rpde.

| Criss_2263 a răspuns:

Nu din cate stiu eu never acolo inseamna sa nu se stinga niciodata. seteaza un anumit timp sa se stinga singur

de ex: bateria te tine 4 ore seteaza-l sa se stinga dupa 3 ore singur