| asdfrewq a întrebat:

Se poate pacali un sistem de monitoizare a masinilor prin gps.Am citi ceva de ecranarea antenei gps cu o folie de alminiu(staniol)? Sau daca mai cunoasteti alte metode.

2 răspunsuri:
| CrazyDesign a răspuns:

Mai greu cu staniolul. Trebuie sa fie o folie al naiba de goasa happy Am mai raspuns multor persoane la intrebarea asta dar chestia care nu o inteleg e: daca tu pacalesti GPS-ul ala, si sa zicem ca esti la o firma, in primul rand, apari ca stationand, 2. ceasul masinii inregistreaza KM pe care ii faci (ca doar nu pacalesti GPS-ul ca sa stai) 3. la un simplu control te poate depista in mai putin de 5 minute. Si atunci, de ce sa pacalesti GPS-ul ala sa creada ca stai pe loc? Sunt multe modalitati dar nu pot sa le spun aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate pacali, se poate doar intrerupe functionarea lui.
Acest lucru va fi imediat sesizat de angajator si cel mai sigur, ramii pe drumuri.
La mine la servici se montau pe masini si multe veneau cu probleme. Tot felul de inventii facute de soferi. Umblau la gps sau la alti senzori montati pentru a vedea diferite operatiuni facute. Toti soferii de pe masinile respective au fost dati afara.
Asa ca, mai bine nu!
Si pentru soferii care sint angajati la firme. Multe masini erau trimise la " verificare " si de fapt noi montam gps sau alte " aparate " pe ele, fara stinta soferului! Asa ca atentie pe unde umblati cu masinile de serviciu sau ce vorbiti in masina! ( adolf )