| luky63 a întrebat:

Se poate reinstala Windows 8 RTM Enterprise dupa ce expira cele 90 zile? Sau nu te mai lasa sa-l instalezi?
O zi minunata la toti si funda pentru raspuns bun.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In a 89 zi de evaluare, poti rearma inca 90 zile. Deschizi command prompt ca admin:
windows logo + x
tastezi:
slmgr /rearm
Enter.
Rearmarea se poate face doar o singura data.

| luky63 explică (pentru anonim_4396):

Asta era ok pentru W 7 si Vista ( comanda era slmgr-rearm) nu stiu daca e ok pentru W 8 ( exm. la W XP nu merge )

| anonim_4396 a răspuns (pentru luky63):

Citeste aici pentru mai multe detalii:
http://www.technize.net/......ctivation/
Eu nu as folosi curent windows 8 decat pentru testare. Nu contine drivere suficiente si are probleme de compatibilitate cu programe si jocuri anterioare.

| luky63 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, toate cele bune.

4 răspunsuri:
| luky63 explică:

Asta era velabil la W 7 si vista ( comanda era simgr-rearm ) dar nu stiu daca e ok pentru W 8