| EusebiuPWN a întrebat:

E adevarat ca daca joci jocuri piratate, sau daca folosesti windows pirat, e posibil sa te trezesti cu mascatii la usa? Am vazut niste postari pe site-uri de tehnologie, cum ca asa ar fi. Bine, n-am auzit pe nimeni sa fii patit asa ceva, insa totusi parca am o teama in mine, nu prea as vrea sa-mi risc libertatea pentru cateva clipe de joaca. Inca ceva, daca iau windows-ul de pe site-ul Microsoft, si il folosesc doar 30 de zile, iar apoi l-as reinstala pentru a nu expira, nu se poate considera piraterie, nu?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ori ești corect și iei un Windows licențiat ori nu iei și esti pirat în toată regula. Adică ești corect 30 zile și apoi ce?

| EusebiuPWN explică (pentru sierra1):

Apoi il instalez din nou, imi salvez ce am eu de salvat, si mai castig 30 de zile de butonat. Nu vad alta solutie. Nu prea imi vine sa dau jumatate de salar pe asa ceva, mai ales ca din cate am auzit daca iti schimbi o componenta, sau efectiv simti nevoie sa reinstalezi un windows curat trebuie sa platesti din nou.

| sierra1 a răspuns (pentru EusebiuPWN):

Atunci mergi pe burtă (low profile) și nu-ți face procese de conștiință

| Sn4k3 a răspuns:

Nu patesti nimic daca descarci cateva jocuri sau un windows laughing, mai ales in Romania.

| SkittlesP a răspuns (pentru Sn4k3):

Garantat nu o sa i-se intample ceva.

| Bogdan70001 a răspuns:

De unde rahat ai auzit prostiile astea laughing) Auzi sa te trezesti cu mascatii la usa happy Nu omule poti sa piratzezi linistit si Windows-uri si jocuri, dar de preferat sa le cumperi ca sa le arati respect devoltatorilor