| luky63 a întrebat:

Salut am instalat widows 7 enterprise dar imi expira peste 7 zile. Stiu ca se poate prelungi perioada ( fara sa il comperi ). Cine imi poate spune cum?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Deschide CMD si scrie "slmgr -rearm" fara ghilimele apoi da enter si restarteaza calculatorul. Dupa restart perioada va fi resetata la 30 zile.Comanda asta merge de 4 ori, deci vei putea avea 120 zile perioada.

2 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

1 Dati click pe "Start" (orb buton)
2 In bara de cautare "Search" scriem: cmd
3 Ne va afisa rezultatul cautarii, dam click dreapta pe "cmd" si alegem din meniul contextual "Run as administrator"
4 In fereastra "CMD" scriem comanda: slmgr -rearm
5 Dam Enter, ne va aparea o fereastra in care ni se spune ca operatiunea sa efectuat cu succes si dam "OK"
6 Dam Restart la pc, avem inca 30 de zile in care putem sa ne bucuram de Windows!

Putem da aceasta comanda de 3 ori, si procedand astfel totalizam 120 de zile in care putem folosi Windows 7 sau Vista complet legal. Sfatul meu este sa dati aceasta comanda in ultima zi in care expira windowsul pentru a nu "epuiza" inutil aceasta functie numita REARM.

| EuAli a răspuns:

Deschide CMD(Command Prompt)cu drepturi de Administrator si acolo scrii "slmgr -rearm". Aceasta comanda trebuie sa o scrii in a 30 zi a trial-ului si merge de 3 ori.Aceasta comanda reseteaza trial-ul.Dar dupa ce s-au dus cele 30x4(3 de la rearm si 1 de la Windows)zile de Windows free, trebuie sa intram in Registry Editor(Foarte mare atentie aici, ca o iei pe coaja daca gresesti!)apasand Win+R si acolo scrii "regedit".In Registry Editor urmezi calea(cred ca stii la ce ma referi)HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\ S.In intrarile din partea dreapta a ferestrei cu Registry Editor,cauta "SkipRearm", dai click pe el si acolo schimbi valoarea in 1, si dai OK, si atat, nimic altceva in plus sau in minus.Astfel,mai poti introduce comanda slmgr –rearm de inca 8 ori la 30 zi din trial-ul repetat.
PS.Cine nu e atent, pe coaja o ia! :-j
Sursa : http://www.stealthsettings.com/windows-7-trial-pentru-1-an.html