| clau1093 a întrebat:

Se poate sa setez pc-ul in asa fel incat sa mi se instaleze in mod automat programele, intr-o anumita partitie? De exemplu mi se instaleaza automat in C si nu mai am spatiu si as dori sa le instalez in D. Cine ma ajuta primeste fundita happy.

Răspuns Câştigător
| smashedblackfox a răspuns:

Pai, chiar daca le-ai instala tu automat in D, ele tot s-ar duce in C...adica de exemplu:
vrei sa instalezi un joc. Dupa ce ii dai tu next-uri d'alea, ajungi la locul de instalare. Il setezi sa se instaleze in D, dar in panoul de control, la adaugare/eliminare programe, el este acolo. Si in C este...deci nu ai cum, nu stiu de ce, dar oricum daca i-l instalezi in D, nu o sa-ti ocupe toata memoria din C
sper ca ai inteles ceva din aiureala mea laughing

5 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Nu tine PC-ul tau, toate programele la instalare se duc in C dar au si posibilitatea de a se instala in alta partitie. Iti recomand sa iti faci un folder "Programe", de exemplu, in partitia D si cand instalezi un nou program sa ii dai aceasta cale.

| vladucu a răspuns:

Pai tu cand instalezi un program te intreaba la unele :custom insal sau tipical instal(recomanded) adica la cea dea doua le inst. automat in C unde e windows-ul instalat dar daca setezi pe cealalta te intreaba unde sau iti arata asa de exemplu si tu poti schimba de la un buton din dreapta sau unD:\kdvsnsf altul browse locul sau ar putea direct sa iti arateD:\kdvsnsf si schimbi tu. Funda daca te-am ajutat.

| Mirce a răspuns:

Unele programe nu au nici butonul Browse si nici optiunea Custom. Si mie mi s-a intamplat.N-am avut ce face... Dar cauta in continuare solutii...

| Dorin_8007 a răspuns:

Programele trebuie instalate in pertitia cu windowsu altfel nu merg

| clau1093 explică:

Mersi laughing, da stiu si eu fazele ca uneori se instaleaza automat si uneori mergi sa alegi in ce partitie, dar era faza ca nu mai aveam destul spatiu in partitia D cu windowsu :p, dar oricum mi l-am reformatat laughing, mersi tuturor :d.