| WhiteLife a întrebat:

Daca imi cumpar un Windows cu licenta OEM, il pot instala pe orice laptop/calculator, chiar daca inainte am folosit Linux, sau trebuia sa fie preinstalat inainte sa-l cumpar si doar „activez" licenta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu,il poti instala doar pe pc ul tau atat, daca s-a dus placa de baza adio licenta

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Licenta OEM se vinde doar impreuna cu un calculator!

| WhiteLife explică (pentru K0sti):

Da, insa pe eMag si pe alte site-uri este si pe DVD, separat.

| K0sti a răspuns (pentru WhiteLife):

Pentru firme care asambleaza calculatoare! Mai cititi si voi TOS-ul Microsoft nene! Am explicat si aici, da la voi e greu cu cititul, platiti net degeaba: http://www.epasystems.ro/licente-windows-tipuri-semnificatie/

| gelu1970 a răspuns:

Legal il poti instala pe un singur pc/laptop.
nu conteaza ce so ai folosit inainte.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Sunt Windowsuri care instalezi pe mai multe calculatoare numai ca costa în plus normal doar pe un singur calculator