| TatarDaniel a întrebat:

Se poate transmite muzica de pe telefon cu andoid (am un xiaomi mi note 10 lite? l a casetofonul masini daca casetofonul este cel original cu cd si e simplu... aveam ceva da demult pe un Nokia n97 si aveam fm transmiter si setam frecventa din telefon si cautam la radio si functiona

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La telefonul Nokia ai avut bagat un cablu in mufa pentru casti, iar celalalt capat a fost introdus in la transitatorul FM. Pe radioul masinii ai putut asculta muzica, ca de la un post radio.

La fel trebuie sa procedezi si acum.

| halogen001 a răspuns:

Nokia n97 avea FM transmitter și de asta putea transmite muzica.
Xiaomi mi note 10 lite nu are asa ceva, deci nu merge în felul ăsta, dar are Bluetooth si ar putea merge așa ceva:
https://www.emag.ro/......D3F3LSBBM/

https://youtu.be/KrB-2DV-rKw

N-am folosit ca sa știu cat de bine merge, dar cam așa ceva ar trebui.

| Crackman a răspuns:

Cu Fm transmiter acum se numeste altfel

Folosesti aceeasi procedura si functioneaza

| Nuda230 a răspuns:

Este wiles?
Dacă da poti pune muzica la casetofon de pe telefon