| GulDan a întrebat:

Se pot face bani din desene digitale? am inceput serios sa fac desene 2d in photoshop cu tableta grafica.

Imi da cineva niste idei/sfaturi?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din ORICE se pot face bani, daca gasesti cumparator.

| GulDan explică (pentru Bula):

Da stiam asta ...si stiu ca sunt uni care fac multi bani din arta dar eu vreau sa aflu cum laughing

| DryIce a răspuns:

Incearca-ti norocul pe deviantart si poate vinzi ceva. Adica uploadezi imagini facute de tine la calitate 1280 rezolutie si daca le place vinzi calitate de 1920 rez sau mai mare gen 4k sau 8k pentru foto-tapeturi. Spre exemplu foto tapeturile chiar se cauta, sincer si mie mi-ar trebui daca as gasi ceva frumos. Depinde de ce desenezi. Axeaza-te pe future city, future world, next gen tech, old world, fantasy girls, fantasy city, fantasy world,... sau silicon trees big grin ca tot e conspiratie si la asta, si alte chestii de genul. Bafta.

| GulDan explică:

Da si sunt multe care vreau sa afluuu. Chiar as dori sa putem vorbi happy iti las mesaj in privat.