| RaVuL a întrebat:

Se potriveste o placa de sunet de pe AGP pe DDR3?
Eu cred ca se potriveste pentru ca la placa de sunet nu conteaza modelul pc'ului doar la RAM si la Placa video si restul...

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa de sunet nu este pe AGP. Placile de sunet sunt pe PCI simplu, PCI-e, USB si HDMI si orice placa de baza care are PCI poate functiona cu o placa de sunet PCI. Pentru ca placa aceea care zici ca este AGP banuiesc ca este pe PCI simplu. DDR 3 este pentru memorie RAM si nici aceasta denumire n-are legatura cu placa audio.

| RaVuL explică (pentru Salontanul):

Pe pc vechi am mai multe sloturi pentru placa de sunet si inca cateva mai jos...mari pe asta nou am un slot mai mic...

| Salontanul a răspuns (pentru RaVuL):

Corect! Pe cea veche aveai slot PCI. Pe asta noua ai numai PCI-e 1. Poti sa uiti de placa ta de sunet veche. Vinde.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu placere!