| Balalelo a întrebat:

Seara' TPU! Vreau sa imi iau laptop peste cateva luni. Dar nu stiu nimic despre el... Vreau sa stiu daca-i mai bun ca un calculatorul (in general) daca se pot juca jocuri mai bine, daca o sa am aceleasi programe etc. Daca aveti si niste informati utile as ramane recunoscator.Multumesc.

6 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Pentru ce iti trebuie tie un desktop e incomparabil mai bun decat un laptop.
Din cate observ tu vrei jocuri nici decum mobilitate deci frate pentru tine ti ar trebui ceva de genul: http://goo.gl/w92qJ

| JuLien a răspuns:

Depinde, de obicei lapotpul este mai scump decat un desktop. dar daca ai nevoie mobilitate si iti permiti unul cat de cat performant (cam pe la 2000lei) se merita din plinhappy

| brandiburu a răspuns:

Niciodata.
Avantajul unui sistem de birou este ca-l poti upgrada mult mai rapid, la costuri mult mai mici. Practic vezi ce tipuri de componente suporta, cat de compatibile sunt si... bani sa ai.
La un laptop e mai complicat: multe piese nu se pot upgrada (ca de ex placa video - doar in cateva cazuri destul de rare si e mult mai complicat), trebuie desfacuta carcasa, trebuie sa ai experienta si ustensile necesare (nu te poti baga cu surubelnita de jumatate de metru in lungime in el), etc etc.

De asemenea, la suma X lei poti sa iti iei o unitate de birou mult mai buna decat un laptop. De ex, poti lua o unitate buna cu 2000 de lei pe cand la un laptop... e mai complicat.

| Hollywood a răspuns:

Salut uite eu am laptop...si daca vrei sa joci jocuri de cs,hl,cod, si mai grele te sfatuiesc sa nu o faci,mai bine un pc! dc zic asta? el se incinge foarte tare si se dezlipeste palca sonora, sau video! pentru jocuri ia-ti un pc, si pentru munca un laptop!

| miranda a răspuns:

Buna!
Asta depinde si de modelul laptop-ului. Daca este un model bun, atunci e super. Si eu am laptop si imi place mai mult dect calculatorul pentru ca este mai comod, si cel mai important este mobil; poti sa-l iei cu tine unde vrei. Eu am internet wireless dar am si internet mobil si pot sa merg oriunde vreau cu el. Eu ti-as recomanda sa-ti iei un laptop dar sa fie unul bun. Chiar daca trebuie sa scoti mai multi bani din buzunar, macar stii ca merita. Eu am Toshiba si sunt foarte multumita de el. Sper ca te-am ajutat.
Pa :*

| Nogame2011 a răspuns:

Da laptopul este de 100% mai bun decat calculatorul