| anonim_4396 a întrebat:

Slaut! De curand am cumparat un televizor LG 24MT46D si am o intrebare.De ce calcualtorul meu si setarile televizorului vede doar rezolutia de 1680x1060 cand el are 1920x1080? Ofer funda!

3 răspunsuri:
| Drack550 a răspuns:

Pentru ca, calculatorul tau nu duce mai mult de 1680x1060, nu ai full HD pe PC.

| horseey a răspuns:

Incearca sa faci un update un update la placa ta video. Ca sa aflii ce placa video ai, apasa tasta Windows + R sau scrie in start "run" si in fereastra Run care apare scrie "dxdiag", daca-ti apare o intrebare dai "No" > Apesi pe tab-ul "Display" si acolo o sa-ti scrie modelul placii tale video. Acum intra pe site-ul producatorului placii video(ex. Intel, Nvidia, AMD) si descarca ultimul driver. Daca tot nu merge, seteaza asta din televizor. SAU daca ai placa video Nvidia, click dreapta pe desktop > Nvidia Control Panel > Adjust desktop size and position > click pe tab-ul "size" > si bifeaza "Enable desktop resizing".

| Şerbu_Gabriel_1998 a răspuns:

Ce placa video ai? Te poti uita pe net sa vezi cat suporta ea. Daca suporta 1920x1080 atunci inseamna ca trebuie actualizat driver-ul calculatorului.