| IonutValeriu a întrebat:

Spatiul de stocare apare ca este aproape plin, eu avand aplicatii de maxim 5gb, acolo arata 55 gb...ce pot face?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand faci o curatare a a hard disk-ului iar daca este HDD poti face si o defragmentare. Daca ai SSD nu este nevoie de defragmentare.
Curatarea o poti face cu Disk Cleanup (din Administrative Tools) sau un program de curatare, eu folosesc CCleaner gratuit.

| IonutValeriu explică (pentru Ioandelasal):

Am uitat sa mentionez ca vorbeam de telefon

| sierra1 a răspuns:

Doar că mai dezinstalezi din ele sau muți/ștergi poze și clipuri

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pozele/filmarile de regula ocupa mult. Ia frumos si fa cont/backup - absolut moca, 1 TB de spatiu - la TeraBox (https://terabox.com/, merge si in browser si ai si aplicatii mobile pentru Android si iOS).

| Catrice a răspuns:

Nu minte ei.
Jocurile mai ales au nevoie de multa memorie.

| RealKing01 a răspuns:

Daca este plin mai sterge lucruri neimportante din el sa se goleasca putin sa ai mai mult spatiu, daca nu cumpara alt telefon doua variante.