| offline2003 a întrebat:

Sper sa nu fi gresit categoria. Ofer funda! Am un laptop. Are wind 8original. Problema e ca are momente cand ecranul se facz negru si nu mai pot face nimic. Laptopul functioneaza atunci (bacul ala care arata ca citeste date clipeste). Are momente cand ecranul se face negru imediat dupa ce intra in windows. Uneori se mai restarteaza qi imi spune ca a detectat niste erori. Azi am reinstalat wind. La o ora qau doua tot navigand pe internet mi s-a inegrit ecranul si m-am trezit in ecranul ala de start. Care ar putea fi cauza si ce as putea sa fac? Scuzati daca mai intalniti greseli trimit de pe telefon

Răspuns Câştigător
| Benito2014 a răspuns:

Daca ai reinstalat windowsul, si face la fel, atunci cu siguranta este ceva hardware. Nu pierde timpul si du-te cu laptopul la service, ca presupun ca ai garantie la el! Nu uita ambalajul in care ai cumparat laptopul.Cei de la service, ori i-l repara, ori iti da alt laptop nou. BAFTA!

| offline2003 explică (pentru Benito2014):

Laptopul are cativa ani de cand il am. I-am luat windows pentru ca am avut unul piratat si ma gandeam ca o fi de la windows (tot asa incepuse sa faca), dar daca zici ca poate fi ceva de hard am sa il duc la un service. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Reinstaleaza windowsul.