| lumilumi a întrebat:

Stie cineva ce se intampla cu Facebook de doua zile?

5 răspunsuri:
| BarBye a răspuns:

In ce fel, ce se intampla? fi mai explicid, la ce te referi?

| lumilumi explică (pentru BarBye):

Cand intru de pe Google Chrome imi apare urmatorul mesaj: Google Chrome nu a putut încărca pagina web, deoarece www.facebook.com a avut nevoie de prea mult timp pentru a răspunde. Este posibil ca site-ul să nu funcţioneze sau să aveţi probleme cu conexiunea la internet.
Iată câteva sugestii:
Reîncărcaţi această pagină web mai târziu.
Verificaţi conexiunea la internet. Reporniţi routerele, modemurile sau dispozitivele de reţea pe care le utilizaţi.
Adăugaţi Google Chrome ca program permis în setările de firewall sau de antivirus. Dacă figurează deja ca program permis, încercaţi să îl ştergeţi din lista de programe permise şi să îl adăugaţi din nou.
Dacă utilizaţi un server proxy, verificaţi setările de proxy sau contactaţi administratorul de reţea pentru a vă asigura că serverul proxy funcţionează. Dacă nu credeţi că ar trebui să utilizaţi un server proxy, ajustaţi setările de proxy: Accesaţi meniul cheie fixă > Setări > Afişaţi setările avansate... > Modificaţi setările proxy... > Setări LAN şi debifaţi caseta de selectare „Utilizaţi un server proxy pentru LAN".
Eroare 7 (net::ERR_TIMED_OUT): Operația a expirat.
Ca nd incerc sa intru de pe Firefox sau Internet Explorer imi arata ca se incarca pagina si asa sta la nesfarsit.Am inteles ca asa se intampla cu cei care au Windows XP si ca ar merge cu Windows 7...insa nu stiu sigur

| Andruşcă a răspuns (pentru lumilumi):

N-are absolut nici o treaba ca ai Windows 7 sau Windows XP.

Daca Facebook e singurul site care nu-ti merge inseamna ca cineva l-a blocat de la tine din calculator ca sa nu mai intri pe el. Ori e blocat din antivirus, ori din firewall, ori din fisierul hosts.

| lumilumi explică (pentru Andruşcă):

Nu merge nici de acasa si nici de la servici...dar am intrat pe contul meu pe calculatorul cuiva care are windows 7 si am putut.

| BarbyBianca1967 a răspuns:

Cred ca ai fost data la spasm.