| RobertVali111 a întrebat:

Stie cineva cum se poate elimina sau macar diminua eco-ul dintr-o voce folosid Adobe Audition (CS6)?

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

Effects > Filters > Center Channel Extractor. Aici este 'filterul' in sine; folosesti configuratia standard.

http://www.streaminglearningcenter.com/......ractor.jpg

Totusi, iti spun ca problema eliminarii ecoului s-a pus pe foarte multe site-uri de-a lungul timpului, ajungandu-se la concluzia ca nu poate fi eliminat... 100%! Am incercat si eu pe la piesele fratelui meu, dar nu am reusit.

Cu alte cuvinte, tot ce ai putea face e sa-l diminuezi, si cam atat. In ce masura, depinde doar de program, scule, intensitatea ecoului in sine.

| RobertVali111 explică (pentru miTzuliK93):

Nu ajuta in cazul meu filtrul asta...

| miTzuliK93 a răspuns (pentru RobertVali111):

Am inteles. Inseamna ca efectul in sine o fi pentru vreun alt fel de ecou...

| RobertVali111 explică (pentru miTzuliK93):

Iti dau funda, daca cumva esti interesat..ca nu o mai raspuns nimeni. big grin