| JusTMeEmmY a întrebat:

Stie cineva de ce mi se blocheaza PC-ul atunci cand ma joc ceva sau cand instalez ceva? Despre componentele PC-ului nu stiu, nu ma pricep la PC-uri. Stiu doar ca am 1 gb RAM si procesor de 2.6 cred thinking Daca vreti mai multe detalii despre PC ca sa imi rezolvati problema spuneti-mi cum aflu ce componente am. Dar nu cred ca asta e problema

3 răspunsuri:
| CristiChristian1999 a răspuns:

Mareste-ti ramul deoarece e prea puțin. Ca sa afli info despre sistem du-te la accesorii și system info de la start

| RusescuO a răspuns:

Ai ram mic marestel asa http://dorytutoriale.blogspot.ro/......tuala.html
sau mai cumpara o placuta ram costa 50 de lei -mai sigur. Funda

| itwentbad a răspuns:

Pai depinde ce fel de jocuri.
In primul rand la 1 gb RAM nu prea ai ce sa te joci daca jocul este pe calculator sau poate fi online, atunci ar intervenii internetul.
Procesor e dual core sau Intel, nu cred ca ai unul mai mare decat atat?
Mai e si placa video care face mai totul.
asa ca de aceea se blocheaza.
4 gb RAM DDR3 ar costa 300 ron nou.
un procesor bun cam 700 iar o placa cam pe la 400.
Cuplacere!