| alexandra13131718 a întrebat:

Stie cineva de ce mi se tot blocheaza calculatorul adica il scanez de virusi si cand aproape e gata se blocheaza si acolo. Ma cam ingrijoez stie cienva ce s-a intamplat? funda!

Răspuns Câştigător
| ITHelper a răspuns:

Deci bitdefender este un antivirus bun, mai ales cand vine vorba de virusi, dar atunci cand vine vorba de performanta calculatorului tau, bitdefender nu este cea mai buna alegere, deoarece ocupa foarte mult din resusursele calculatorului, din memorie, si chiar poate "busi" cateodata pc-ul prin diferite setari facute de el, asa zise. pentru "optimizare". In cazul tau poate fi din mai multe motive. de exemplu daca nu indeplinesti cerintele date de ei. cum ar fi sa ai 1GB RAM, 2, 8 GB pe hard (liberi) s.a, deci gandeste-te ca acest antivirus lucreaza incontinuu cu memoria si performanta pc-ului tau. Este ca si cand ai rula vreo 5 programe deodata, mai ales atunci cand tu scanezi cu el.
Nu pot sa zic ca nu este folositor, dar nu este folositor destul cand vine vorba de performanta. cei care il folosesc trebuie sa aiba un calculator cel putin performant. Eu iti recomand Kaspersky 2013, este aproape la fel ca bitdefender, numai ca ocupa multt mai putin din resurse.
Sper ca te-am ajutat cu ceva, sau macar te-am lamurit. Funda?

8 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Da peste un fisier infectat care ii cauzeaza aceasta reactie, incearca cu alt antivirus.

| ema_2625 a răspuns:

Poate fi de la antivirus, sau windows ca asa mi se intampla si mie, ii dai restart si apoi revine la loc, iar daca mai mentine problema, apelezi la un expert in calculatoare

| ITHelper a răspuns:

Buna...in primul rand spune si ce antivirus ai

| alexandra13131718 explică (pentru ITHelper):

Bitdefender Total Security 2012

| tr3ig a răspuns (pentru alexandra13131718):

Din cauza lui face problema asta, tu fii fericit ca decat se blochiaza mie imi dadea bluescreen si il restarta, si prima oara am crezut ca mi se duce hardul. nu are nici o problema calcu decat schimba nativirusu. recomand norton sau kaspersky.

| alexandra13131718 explică (pentru tr3ig):

Da da nu este vreun antivirus care sa stearga singyr visrusii ca Bitdefender Total Security 2012 stergea singur virusii worried

| tr3ig a răspuns (pentru alexandra13131718):

Orice antivirus sterge singur numa ca trebuie sa ii faci anumite setari.

| ITHelper a răspuns (pentru alexandra13131718):

Deci bitdefender este un antivirus bun, mai ales cand vine vorba de virusi, dar atunci cand vine vorba de performanta calculatorului tau, bitdefender nu este cea mai buna alegere, deoarece ocupa foarte mult din resusursele calculatorului, din memorie, si chiar poate "busi" cateodata pc-ul prin diferite setari facute de el, asa zise. pentru "optimizare". In cazul tau poate fi din mai multe motive. de exemplu daca nu indeplinesti cerintele date de ei. cum ar fi sa ai 1GB RAM, 2, 8 GB pe hard (liberi) s.a, deci gandeste-te ca acest antivirus lucreaza incontinuu cu memoria si performanta pc-ului tau. Este ca si cand ai rula vreo 5 programe deodata, mai ales atunci cand tu scanezi cu el.
Nu pot sa zic ca nu este folositor, dar nu este folositor destul cand vine vorba de performanta. cei care il folosesc trebuie sa aiba un calculator cel putin performant. Eu iti recomand Kaspersky 2013, este aproape la fel ca bitdefender, numai ca ocupa multt mai putin din resurse.
Sper ca te-am ajutat cu ceva, sau macar te-am lamurit. Funda?

| Robert_Motrea_1982 a răspuns:

Poi eu cred ca ai versiune proasta de antivirus...sau in cel mai rau caz... restarteaza-ti windows-ul Funda?