| ellalife a întrebat:

Stie cineva sa-mi spuna care e diferenta dintre un laptop si un notebook? Funda mare pentru cel care ma ajuta cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

In primul rand laptopul este mai mare si mai greu decat notebook-ul.
La notebook bateria de obicei tine mai mult, preturile sunt mai bune, dar are performante limitate. Un avantaj este faptul ca il poti lua cu tine oriunde pentru ca este f usor...dar laptopul desi este ceva mai scump, mai mare si mai greu e mult mai performant.

1 răspuns:
| bybycorleone a răspuns:

Din cate stiu eu nu exista nici o diferenta. Este diferenta intre NETbook (performante mai slabe, dar dimensiuni si pret mai mici) si NOTEbook (performante mai bune, dimensiuni si pret mai marei), dar stiam ca laptop = notebook