| anonim_4396 a întrebat:

Stiti ca atunci cand vrem sa inchidem o fereastra din windows 7 sau vista nu se inchide brusc ca la Windows XP se retrage asa pana se inchide.
Cum inlatur acest efect la Windows 7? Sa se inchida fereastra ca la XP?

Nu stie nimeni? Sa imi spuna si mie macar daca nu exista setarea ce soft trebuie sa rulez/instalez? Ca sa numai am efectul acela animat in care se trage fereastra.

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

N-ai decat sa dai click drepta pe Desktop-->Personalize-->si alegi o tema de mai jos din aia care nu arata ca un dreptunghi translucid&colorat. Alege ceva Basic.

| Same.User a răspuns:

Erau ceva transformation pack-uri de windows xp, dadeau aspect de vista. ei la windows 7 sunt incorporate in sistem. Click dreapta pe desktop si proprietati si acolo ar trebui sa gasesti toate efectele. Sper ca iti e cat de cat folositor rasp meu. O zi buna iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acel efect cred ca este de la tema aero. incearca sa schimbi tema