| GalaxyGirl a întrebat:

Stiti cumva vreo aplicatie pentru Android care poate sa faca print screen?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a face un screenshot, nu trebuie decat sa urmati pasii de mai jos:

1. Apasati butonul power (butonul de deschidere) si butonul de volum mai mic, in acelasi timp.

2. Tineti apasate aceste doua butoane impreuna pentru cel putin doua secunde.

3. Pentru a face captura de ecran este nevoie ca sa apasati concomitent pe cele doua butoane si sa le tineti apasate impreuna.

4. Daca ati respectat pasii de mai sus, un screenshot care surprinde imaginea care era afisata de catre dispozitivul folosit in momentul in care ati apasat butoanele power si volum mai mic, va fi salvata in memoria acestuia, in folderul "pictures – screenshots"

| Ghost13 a răspuns:

Sau incearca sa apesi de cateva ori pe ecran.

| Andy88 a răspuns:

Nu, nu stiu si nici nu cred ca exista. Pt a face Prt Scr apesi in acelasi timp butoanele Home si Power. Apoi gasesti imaginea in fisiere- folderul Print Screen

| Andre129 a răspuns:

Nu ai newvoie de nici o aplicatie! Apesi in acelasi timp Home si Power si imaginea ti se va salva intr-un nou folder numit "Captura Ecran" happy

| GalaxyGirl explică (pentru Andre129):

Nu merge.

| Andre129 a răspuns (pentru GalaxyGirl):

Păi asta cred ca e de la un mobil la altul happy

| GalaxyGirl explică (pentru Andre129):

Daca gasesti pentru Vodafone Smart II ai funda.winking